ZPRÁVY Z MŠ A ZŠ ROKYTNICE

      

 

Jen jednou za rok přijdou Vánoce, jen jednou za rok se malý zachumelený stromeček promění v zářící světýlko tichého lidského štěstí….Ano, jak ten čas letí, opět po roce nastal čas vánoční, děti jsou nedočkavé, co jim ten Ježíšek letos nadělí, někteří dospělí ještě trochu zmatkují a snaží se vše dohnat. Ale všichni se jistě těšíme na  nejkrásnější svátky v roce – Vánoce, na ten klid a pohodu…..

 

 

Nepředbíhejme a pojďme se ještě podívat, co vše se událo v Mateřské a základní škole Rokytnice za poslední měsíce tohoto roku /říjen – prosinec 2017 / :

 

  • V pátek 13.října se děti MŠ a ZŠ v Rokytnici se svými pedagogy vydaly do Slavičína. A co nás tam čekalo? Navštívili jsme Hasičský záchranný sbor ve Slavičíně, kde právě 13.10.  probíhal  „Den otevřených dveří “. Hasiči nám ukázali prostory celé budovy, poutavě povyprávěli o své náročné práci a pustili dětem video, které jim jednoduchým způsobem ukázalo , jak se musí chránit před nebezpečím a co obnáší práce hasiče. Děti také soutěžily ve vědomostních otázkách. Na závěr jsme si mohli prohlédnout hasičský vůz a dokonce jsme se všichni projeli. Panečku, to byla jízda po Slavičíně! Ta se nám všem moc líbila.Hasičům nejen do Slavičína patří velké díky za jejich čas i  náročnou práci.
  • Dne 1.11.  jsme zase jeli tvořit do DDM Slavičín. I tentokrát  školáci i předškoláci překvapili svým zájmem o keramické tvoření, při kterém se  s velkým nasazením  pustili do obkreslování šablon, jemného tvarování nebo uhlazování okrajů výrobků. Práce se nám hezky dařila a o týden později  - 10.11. jsme si hned mohli přijet výrobky glazurovat. Po druhém vypálení v peci jsou výrobky hotové a nás těší  leskle vyhlížející andílky pro naše nejbližší.
  • V neděli 19. listopadu vystoupili žáci naší školy na obecním úřadě při příležitosti „vítání občánků do života“.
  •  Pátek 1. prosince patřil dětem z mateřské školy, kdy je navštívil Mikuláš se svou družinou. Prvotní strach předškoláků ale brzy vystřídala odvaha a děti zazpívaly  i zarecitovaly. Mikuláš s andělem poté odměnil děti drobnými sladkostmi.
  • Rozsvícení vánočního stromku se uskutečnilo v sobotu 2. prosince před Obecním úřadem Rokytnice. Předškoláci a žáci základní školy si připravili pásmo básní se zimními a vánočními náměty a zazpívali dvě krásné písně. Poté přišel Mikuláš i se svou družinou a všechny účinkující odměnil pěkným balíčkem. Celou tuto radostnou atmosféru podtrhl ohňostroj, bohaté občerstvení a myslím si, že jsme se všichni výborně předvánočně naladili. 
  • 6. prosince to na škole krásně vonělo vánočním cukrovím. Děti přišly vybaveny vykrajovátky, zástěrkou, válečkem a spolu si malí i větší zahráli na opravdové cukráře. Hotové výrobky z lineckého těsta si odnesly domů, aby se pochlubily svým rodičům.
  • Ve středu 13.prosince pro děti MŠ a ZŠ uvařil zdravý oběd pan Zbyněk Diatka, profesionální kuchař z firmy Podravka-Lagris a.s. Pan Diatka se vaření a prezentaci zdravých jídel nejen ve školních jídelnách věnuje již 10 let a jeho kuchařský um je pro malé i velké inspirativním a netradičním zážitkem.
  • Na čtvrtek 21. prosince je  připravena  vánoční besídka pro děti a jejich rodiče s posezením u stromečku. Možná do  školky přijde i Ježíšek  a určitě něco pěkného nadělí pod stromeček.
  • 22.prosinec – poslední pracovní den tohoto roku – koledování malých i velkých školáků po vesnici.

 


          

     Koledy už znějí z dálky, zvěstují nám krásné svátky.

Svátky plné tajných přání, setkání a pousmání. Na Vánoce každý z nás do dětství se vrací rád.

 

Kouzelné Vánoce  a hodně zdraví v novém roce 2018  přeji Vám všem  za kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Rokytnice.

Zároveň bych chtěla poděkovat touto cestou OÚ Rokytnice za celoroční spolupráci.

 

 

                                                                                                                                                                                                          Dana Žálková, ředitelka školy